MENÜ
Mer-Ka-Ba Egészség Stúdió
“Az egészség a legnagyobb ajándék, az elégedettség a legnagyobb gazdagság,
a hűség a legjobb kapcsolat.”
(Buddha)

Vissza

 

Svéd masszázs: A svéd masszázs képzi valamennyi európai masszázsfogás alapját. Öt alapfogását kombinálva felfrissíti a szervezetet. Fokozza a vérkeringést, javítja az emésztést, fájdalmat csökkent - pl. stresszes fejfájás -, felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenekelőtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását.  

Öt alapfogása a következő:

Simítás, dörzsölés, gyúrás, ütögetés, vibráció, amely kiegészíthető intermittaló nyomás, kirázással és kimozgatással is.

  • Simítás: az első fogás – kapcsolatteremtés és állapotfelmérés, nyugtató és előkészítő fogás. Fontos a feszültség oldás, fájdalomcsökkentés és a nyirokkeringés javítása. Mechanikus úton hozzájárul az elszarusodott hámréteg leválásához.
  • Dörzsölés: a svédmasszázs egyik legfontosabb fogásneme, - tónuscsökkentő és keringés fokozó a bőr felszínén és a mélyebb rétegekben, nyirokkeringés helyi javítása, hegek letapadások és myalgiás csomók oldása. A hosszú ideig, lassan végzett dörzsölés csökkenti a helyi érzékenységet, míg a gyorsabb tempóban végzett, serkenti, ingerli a központi és a perifériás idegrendszer működését.
  • Gyúrás: a legerőteljesebb fogásnem, célja izmok mély és felületes átdolgozása, kötőszöveti mobilizáció, vérkeringés és oxigén ellátása javul, valamint az izmok rugalmassága nő, a salakanyag elszállítása felgyorsul.
  • Vibráció: rezegtetésnek is nevezzük, lokálisan, kisebb és nagyobb felületen lehet alkalmazni, tónuscsökkentő, fájdalomcsillapító, anyagcserét és oxigenizációt növelő lazítófogás, mellkason alkalmazva nyákoldó.
  • Ütögetés: egy kimondottan ingerlő, serkentő hatású. A bőr erek összeszűkülnek, tónusuk fokozódik, és a vérnyomás emelkedik, de a hosszantartó ütögetés ellentétes hatású eredményt hoz. A vér jelentős része a bőrbe, és a bőr alatti kötőszövetbe kerül. A keringésben maradó kevesebb vért a szív könnyebben tudja szállítani.

Kiegészítő fogások:

  • Intermittáló nyomás: vénás és nyirokkeringés zavarainál alkalmazzuk pumpa effektus alapján.
  • Kirázás: a vibrációhoz tartozik, mint kiegészítő fogásnem, különféle testhelyzetekben az ízületeket is érintő fogás melyet lehet a mellkason, a törzsön és végtagokon alkalmazni.

Kimozgatás: ami az ízületeknek természetes mozgás határáig történő módszeres mozgatása, kontratúrák oldására az egyéni érzékenységnek figyelembevételével a betegség ismeretében hajtjuk végre.

 

Vissza

 


Asztali nézet